top of page
  • Yazarın fotoğrafıcihat baluken

ReDis yenilenen websitesine ve 2022'ye bir bakış

Yeni yılın ilk günlerinden herkese merhaba! 2023’te ReDis Community'nin daha etkin çalışmasını amaçlıyor ve ilk duyurumuzla başlıyoruz Web sitemizin yenilenen yüzüne göz atmak ister misiniz? redisinnovation.com ‘a bekliyoruz!

Bu paylaşımımız ile bir yandan da birlikte 2022’ye göz atalım istedik. 2022’de farklı paydaşlarımızla ReDis Startup Lab ve Strateji Lab bünyesinde çok güzel işler yaptık. Gelin birlikte hatırlayalım:

AVRUPA YEŞİL MUTABAKATI'NIN TÜRKİYE EKONOMİSİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ


Turkey-EU Business Dialogue (TEBD), TOBB ve Eurochambres

ReDis, geliştirdiği metodoloji ve oluşturduğu proje ekibiyle Türkiye’nin öne çıkan 10 sektörü ve 5 değer zincirinde Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın etki çerçevesini ortaya koydu. Tekstilden plastiğe, otomotivden gıdaya kadar farklı sektörlerde sürdürülebilirlik göstergeleri değer zinciri odağı ile analiz edildi ve yeşil dönüşüm yol haritalarının oluşturulmasına yönelik sektörel raporlar hazırlandı.

BİGGIMPACT & BiGGBIO

ODTÜ TEKNOKENT, TÜBİTAK MAM, MARTEK, ImpactHub İstanbul


ReDis, yeni BiGG döneminde TÜBİTAK BiGG Uygulayıcı Kuruluşu olarak devam ediyor. Sağlık ve İyi Yaşam temasında TÜBİTAK MAM, MARTEK ve ODTÜ TEKNOKENT işbirliğiyle, sürdürülebilirlik ve etki girişimciliği temasında ImpactHub İstanbul ve ODTÜ TEKNOKENT işbirliğiyle girişimlerin BiGG hazırlık süreçlerinde aktif rolünü sürdürecek.


YEŞİL ANKARA

Ankara Kalkınma Ajansı


Yeşil Ankara, Ankara’daki yeşil teknoloji startuplarına yönelik bir hızlandırma programı olarak kurgulandı. ReDis, Yeşil Ankara’yı Ankara Kalkınma Ajansı desteği ve işbirliğiyle yürüttü. Eğitim ve mentorluk süreci sonrasında Yeşil Ankara startupları 8 Eylül’de CoZone Ankara’da sahnedeydi.


BIO STARTUP

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)


Tasarımını ve uygulamasını ReDis’in üstlendiği BIO Startup Program, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)’nin desteği ve işbirliğiyle 6.yılını tamamladı. Türkiye'nin ilk ve tek biyoteknoloji odaklı hızlandırıcı programı olan BIO Startup 2022 Demo Day, 11 Ekim 2022’de Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Derin Teknoloji Üssü’nde gerçekleşti.


ONCOSPRINT

SANOFİ


OncoSprint, kanser ve yaşlılık alanında ihtiyaçlara yönelik fikirleri tetiklemeyi ve çözüm yol haritaları oluşturmayı amaçlayan bir sprint programı olarak hayata geçirildi. Sanofi desteğiyle ve işbirliğiyle uygulanan programa katılan girişimciler 13 Mayıs 2022’de Bilişim Vadisi işbirliğiyle düzenlenen OncoSprint Demo Day’de sunumlarını yaptı ve sağlık ekosistemiyle bir araya geldi.





Redis Biyoteknoloji ve İnovasyon Limited Şirketi © 2022

3 görüntüleme0 yorum

Commenti


bottom of page