BIO Startup 2019 başvuru süreci tamamlandı

Biyoteknoloji alanındaki girişimlerin küresel bağlantılara erişiminde ve büyümesinde hızlandırıcı rol oynamayı amaçlayan BIO Startup Program’ın dördüncüsü için başvuru süreci tamamlandı. Önceki yıllara kıyasla, biyogirişimcilerin daha yoğun ilgi gösterdiği program iki ayda 65 başvuru aldı. 2016 yılında AİFD üye firmalarından MSD'nin desteğiyle başlatılan ve 2019 yılından itibaren AİFD tarafından desteklenen, yürütücülüğünü ReDis Innovation’ın üstlendiği BIO Startup Program’da sırada Biyogirişimcilik Kampı ve 19 Nisan’daki Demo Day var.


AIFD ve ReDis Innovation işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yılki odağı sağlık biyoteknolojisi olarak belirlenen, Türkiye’nin ilk ve tek biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup için başvuru süreci 6 Mart 2019 tarihinde tamamlandı. Üç temel aşamadan oluşan program, programa kabul edilen biyogirişimciler için Biyogirişimcilik Kampı ile devam edecek. Öncelikle online bir eğitim ve mentorluk sürecine girecek girişimciler, online süreci tamamladıktan sonra 17-19 Nisan’da İstanbul’da Biyogirişimcilik Kampı’na katılacaklar. Uzman eğitmenler ve sektörün önde gelen profesyonellerinden eğitim ve mentorluk alacaklar. Kampa katılan startuplar aynı zamanda AIFD üyesi global şirketlerin temsilcileri ile temasa geçme ve tecrübelerinden faydalanma şansına sahip olacak. Kampın ilk günü İTÜ Magnet’te, ikinci günü AIFD ofisinde, üçüncü günü ise BIOExpo’da TÜSEB “Güçlü Bir Biyoekonomiye Doğru: Biyoteknolojide Öncelikler ve İşbirlikleri” sempozyumu kapsamında gerçekleşecek. Biyogirişimcilik Kampı’nı tamamlayan girişimciler, 19 Nisan öğleden sonra BIOExpo’da BIO Startup Demo Day’de jüri karşısına çıkacak. Jüri tarafından seçilen beş biyogirişimci ABD programına katılma hakkına sahip olacak.


BIO Startup Programı’nın son aşamasını Philadelphia'da hem dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonu olan BIO Convention'a ve BIO Entrepreneurship Boot Camp'e katılım oluşturuyor. 60 ülkeden yaklaşık 7 bin şirket ve 20 bin kişinin katılması beklenen BIO Convention, biyoteknolojide bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemek, küresel biyoteknoloji ekosisteminin farklı aktörleri ile temas etmek, işbirliklerine yönelik birebir görüşmeler yapmak için önemli bir fırsat sunuyor. Seçilen biyogirişimciler ABD programı süresince yatırımcılar, küresel şirketler, inkübasyon merkezleri gibi uluslararası ekosistemin farklı aktörleri ile bir araya gelecek.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Bizi Takip Edin
  • ReDis Innovation