BIO Startup Demo Day'de programa devam edecek 5 biyogirişimci belli oldu!

19 Nisan'da gerçekleşen Demo Day ile AIFD ve ReDis Innovation işbirliğinde yürütülen BIO Startup Program'da 3.aşamayı tamamladık. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Demo Day'de sunumlarını yapan 11 biyogirişimci arasından 5'i ABD programına devam etme hakkına sahip oldu. İşte seçilen 5 biyogirişimci:

1. Tarabios: Kan Pıhtılaşma süresi ölçüm cihazı geliştiriyor

2. VacciZone: Geliştirdiği platform teknolojiyle kanserde immünoterapiyi daha etkin hale getirmek için çalışıyor. Türkiye'nin ilk ve tek dört dünya bölgesinde (Japonya, ABD, Avrupa EPO, Çin ve Türkiye) patentli buluşuna sahip.

3. Pera Labs: Sperm hücresine zarar vermeden, sağlıklı sperm hücrelerini seçip, görüntü işleme algoritmaları ve derin öğrenme modelleri ile DNA kalite analizi yapıyor.

4. Vagustim: Geliştirdikleri cihaz kulaktaki vagus sinirini elektriksel olarak non-invazif bir şekilde uyarıyor ve otonom sinir sistemini regüle ederek migren ataklarının oluşmasını engelliyor.

5. ELAA Teknoloji: 3 Boyutlu Akciğer Navigasyon Sistemi geliştiriyor.

BIOStartup2019 Demo Day jürisinde Ali Osman Kılıç, Aslı Kurul Turkmen, Cengizhan Öztürk, Deniz Tunçalp, Joe Damond, Mete Husemoglu ve Rana Sanyal yer aldı.

Moderasyonunu ReDis Innovation Kurucusu ve Direktörü Selin Arslanhan'ın yaptığı BIO Startup 2019 Demo Day'de sunumlarını yapan 11 biyogirişimcimiz ise şöyle:

ELAA Teknoloji, Yesil Science, VacciZone, Vagustim, Tarabios, Pera Labs, Umayana Biyoteknoloji, Vitriol, Aivisiontech, Buka Medikal, Mikro Biyosistemler

Şimdi sırada önce ABD için hazırlık kampı sonra da Philadelphia programı var. Biyogirişimcilerimiz Philadelphia'da BIO Convention'a ve BIO Entrepreneurship Boot Camp'e katılacak, yatırımcılar ve kurumsal şirketlerle bire bir toplantılar yapma şansına sahip olacak.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Bizi Takip Edin
  • ReDis Innovation